2 lata w korpo - o zgrozo

2 lata w korpo – o zgrozo

Praca w korporacji to obiekt nienawiści i zazdrości w jednym. Przeciwnicy tworzą prymitywny obraz tegoż tworu wmawiając maluczkim, że korporacja nie jest naszym przyjacielem, nie jest zielona, nie posiada własnej hodowli kurczaków na wolnym wybiegu, położonej na odległej wyspie i…o zgrozo, powoduje nerwicę, skurcz macicy, przedwczesne łysienie i rozpad rodzin.

Korporacje różnią się między sobą, to szeroko znany fakt. Wypowiadać mogę się na temat mojej, oraz kilku innych, w których zatrudnieni są moi znajomi. Obalę więc kilka mitów urastających do rangi absolutnych podstaw argumentacji przeciwników, w końcu mijają dzisiaj dwa lata odkąd przeszłam z pracy, którą lubiłam…z ludźmi, którzy pomagali sobie nawzajem do..no właśnie, do czego:

  • Nie posiadamy fermy kurczaków – mamy natomiast darmowe owoce w każdą środę i zarobki na poziomie pozwalającym na zakup takowych stworzeń i powolnej budowie swojej własnej kurki z wolnego wybiegu.
  • Korpo nie jest zielona – właściwie to jest szaro biała, choć w nowym budynku wprowadzono kolorystyczne innowacje 😉 mamy zieloną herbatę w kuchni, możemy ją pić, robić z niej maseczki, a w przypływie ogromnej inspiracji – robić domki z opakowań. Korpo zatrudnia wybitnych fachowców, z każdej dziedziny, z niezwykłymi wręcz talentami. Czy wiecie co można zrobić ze zwykłych spinaczy ? Ciekawym zastosowaniem jest także połączenie taśmy klejącej oraz gaśnicy. A jeżeli dodatkowo pracujesz w dziale z samymi grafikami, w nocy……pomnóż to wszystko x1000.
  • Korpo wyzyskuje ludzi i rozbija rodziny – wręcz przeciwnie, od Ciebie zależy gdzie postawisz granicę i jak rozplanujesz swój czas, od Twojej asertywności zależy czy będziesz miał mniej czy więcej czasu dla rodziny. Dzięki dodatkowym benefitom, możesz zapewnić małżonce I potomstwu całkiem ciekawe atrakcje, karty na podejmowanie sportowych wyzwań czy prywatna opiekę medyczną. Niektórzy takową rodznę założyli właśnie dzięki pracy w firmie…no cóż, we Wrocławiu jest nas ok. 4 tysięcy pracowników. Jest w kim wybierać 😉
  • Ludzie uciekają z korpo – ludzie uciekają z każdego miejsca w którym czują się źle. Możesz mieć million miesięcznie na koncie, 10 tygodni wakacji, a i tak będziesz nieszczęśliwy. Niektórzy twierdzą, że opuszczenie korpo to była najlepsza decyzja w ich życiu, przykrym jest, że nie mogli realizować swoich pasji jednocześnie spełniając się zawodowo. Nie każdy potrafi znaleźć balans między życiem prywatnym, pracą i realizacją siebie.
  • Wyścig szczurów – owszem, istnieje, ludzi nie uda Ci się zmienić. Możesz razem z nimi biec wytyczoną ścieżką, lub znaleźć swoją własną by osiągnąć cel. Nie zawsze należy podążać utartym przez kogoś wcześniej szlakiem. Niektóre szczurki jeszcze tego nie pojęły 😉
  • Imprezy integracyjne – to całkiem ciekawa forma integrowania się teamu, jest budżet, który macie do wydania. Na co ? To już Wasza sprawa…byle nie na dzi**i i narkotyki.
  • Nigdy nie pracuj w korpo….. jeszcze zarobisz na wakacje. – to jedna z ogromnych zalet w korporacjach. Zarabiasz troche więcej, każdego roku. Dostajesz okazjonalne benefit z okazji świąt, czy podczas rocznej oceny. Spokojnie więc możesz coś odłożyć. Nawet jeśli posiadasz kredyt na mieszkanie i dziecko.
  • Multi-kulti – to OGROMNA zaleta pracy w takiej firmie. Tylko na moim piętrze pracują obcokrajowcy z kilkunastu krajów. Lecisz w jakieś konkretne miejsce ? Nic prostszego – podchodzisz I pytasz o rady, przydatne słówka I weryfikujesz swój plan podróży. Dzięki dopłatom do nauki języka obcego masz możliwość podniesienia swoich językowych kwalifikacji na naprawdę wysoki poziom. Komunikacja w firmie jest praktycznie tylko po angielsku.

Nigdy nie byłam specjalnie za wielkimi molochami, jednakże cenię sobię stałą pensje, eventy dla mnie i młodej, dodatkową kasę na święta czy roczne bonusy. Cenię sobię coroczne podwyżki, urlop i dodatkowe dni wolne od pracy, które daje nam pracodawca. Cenię sobię możliwości, które mam jeżeli chodzi o własny rozwój – million szkoleń, dopłaty do nauki czy wewnętrzne przeniesienia do innych teamów.
Osoby krytykujące korpo najwyraźniej trafiały w niewałściwe miejsca, na niewłaściwych ludzi. Od nas zależy czy w poniedziałki będziemy wstawać z uśmiechem na ustach czy też wlokąc ręce po chodniku będziemy szukać pierwszej, lepszej okazji do wypadku podczas drogi do pracy.
Najśmieszniejszym jest widok CV takowego krytykanta na firmowym emailu..

_______PRZEWODNIKI___________________________________________________________________

Lecisz na wakacje ? Zaczerpnij informacji z najlepszego źródła:

– Książki i przewodniki od Wydawnictwa Bezdroża (KLIK)

– Książki, przewodniki i mapy z 10% rabatem (przeczytaj o tym jak uzyskać rabat) od Wydawnictwa Geograf (KLIK)

– Książki od Wydawnictwa Bernardinum (KLIK)

_______NOCLEGI_______________________________________________________________________

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 35USD zniżki na rezerwację noclegów w TravelPony

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 80 PLN zniżki na rezerwację noclegów w airbnb