5 powodów by odwiedzić Maroko

5 powodów by odwiedzić Maroko

Zauważyłam, że nigdy nie napisałam o naszej podróży do Maroka, nie opisałam historii z nieistniejącym autobusem, internetem w garażu, przejażdżce na wielbłądzie czy też wizycie na komisariacie policji ! Będę musiała koniecznie odszukać zdjęcia i opisać Wam naszą trasę.

Problemem jest brak czasu i praca nad zmianą wyglądu strony. Wszystko pochłania wiele energii, mam jednakże nadzieję, że będzie się Wam podobać.

Kilka refleksji na temat tego, dlaczego do Maroka warto pojechać, choc raz w życiu.

 1. SUKI
  Źródło: kamila.budrewicz.com

  Źródło: kamila.budrewicz.com

  Zapewne w tych miejscach spędzicie najwięcej czasu. Suki to nic innego jak arabskie targowiska. Odbywają się codziennie, z uwagi na panujące w krajach temperatury targowisko otwiera się ok. 10-11 rano oraz po południu, od 18… choc, przyznam szczerze, że my byliśmy na targu o godz.8 i spokojnie można było kupić czego dusza zapragnie.
  TARGUJ SIĘ, a zdobędziesz szacunek sprzedawcy. To jedna z tradycji, turyście nie przystosowani do tego typu relacji, często płacą zawyżoną cenę. Nie podchodź do wcześniej upatrzonej rzeczy, targuj się zaczynając od ok. 50% wartości czegoś zupełnie innego, wybrzydzaj i wymyślaj, a na końcu wyjdź ze sklepu. W 99% przypadków sprzedawca wybiegnie za Tobą i dobijecie targu popijając przepyszną herbatę. Taka zasada działa także w Azji.

 2. PRZYPRAWY
  Źródło: kamila.budrewicz.com

  Źródło: kamila.budrewicz.com

  Maroko słynie ze świetnych przypraw. Same stragany przyprawiając o ból głowy, targowiska pachną niezwykle intensywnie, a taki dodatek do dań sprawi, że jeszcze długo po powrocie będziemy wspominać naszą podróż. Tak więc nie zapomnijcie przywieźć kardamonu, kurkumy czy kory cynamonowej.

 3. JEDZENIE
  Źródło: kamila.budrewicz.com

  Źródło: kamila.budrewicz.com

  Jedzenie to kolejna dziedzina, która rozsławia Maroko. Koniecznie należy spróbować ich tajinu (jest tyle rodzajów, że nie polecę jednego konkretnego), słodkiej miętowej herbaty czy świeżo wyciskanego soku z pomarańczy ! Słodycze i pyszne owoce kupione na targowisku tylko dopieszczą Wasze zmysły. A gdy, podczas zwiedzania, dodatkowo będziecie chrupać solone migdały….mmmm

 4. SAHARA
  Autor: Kamila Budrewicz

  Autor: Kamila Budrewicz

  Prawdziwy 5 miliardowo-gwiazdkowy hotel. Czymże byłaby wizyta w Maroku bez postawienia stopy na pustyni ? Możecie być pewni, iż tuż po wyjściu z autobusu zostaniecie otoczeni przez różnej maści naganiaczy oferujących Wam przejażdżkę na wielbłądzie lub nawet nocleg w beduińskich namiotach na środku pustyni. Na pewno warto skorzystać z którejś z tych atrakcji, a widok zachodzącego Słońca i piasku skąpanego w ostatnich promieniach złamie najtwardsze serce.

 5. ARCHITEKTURA
  opuszczony

  Źródło: kamila.budrewicz.com

  Tradycyjna architektura Maroka to domy z fasadami zdobionymi rzeźbami, mozaikami; to pałace, to niesamowite ogrody. Nowoczesna architektura współgra z tradycyjnymi zabytkami, a absolutnym ‚must see’ jest Meczet Hasana II w Casablance – to największy meczet w Maroku oraz jeden z największych na całym świecie. To także jeden z dwóch meczetów, który jest otwarty dla wyznawców innej wiary.

_______PRZEWODNIKI___________________________________________________________________

Lecisz na wakacje ? Zaczerpnij informacji z najlepszego źródła:

Książki i przewodniki od Wydawnictwa Bezdroża (KLIK)

Książki, przewodniki i mapy z 10% rabatem (przeczytaj o tym jak uzyskać rabat) od Wydawnictwa Geograf (KLIK)

Książki od Wydawnictwa Bernardinum (KLIK)

_______NOCLEGI_______________________________________________________________________

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 35USD zniżki na rezerwację noclegów w TravelPony

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 94 PLN zniżki na rezerwację noclegów w airbnb