Czy wiesz jak wygląda Sylwester na Śnieżce ?

Czy wiesz jak wygląda Sylwester na Śnieżce ?

W zeszłym roku ten szczególny dzień udało mi się prawie (!) spędzić w pracy. Z uwagi na nocną zmianę, przybyłam wraz z kolega, sztuk jeden, na godzinę 21… no ok, tylko my byliśmy dopisani do Nowego Jorku, nawet jedno zlecenie na grafikę było….lecz o 23 nasza managerka z NYC zadzwoniła I powiedziała, że możemy iść do domu !! Super, tyle, że nie mieliśmy wtedy żadnych planów…. kolega spędził więc ten czas z rodziną, a ja wyciągnęłam młodą na nasz dach o północy, by wraz z sąsiadami, powitać nowy rok.

W tym roku więc, postanowiłam coś zaplanować. Paradoksalnie inni także – ze wszystkich propozycji moich znajomych najbardziej spodobało mi się wejście na Śnieżkę I przywitanie Nowego Roku na jej szczycie.

Droga była łatwa I przyjemna, szliśmy czerwonym szlakiem, gdyż tam znajdowało się schronisko w którym zapewniony mieliśmy nocleg. Schody zaczęły się na wysokości Domu Sudeckiego, gdy dotarliśmy do łańcuchów. Ogromne oblodzenie utrudniało swobodne podejście. „Ludzi…jak mrówków”, cała masa, Czesi, Polacy, Ukraińcy, Niemcy…..międzynarodowe towarzystwo oczekiwało na szczycie gory. Nie wiało zbyt przesadnie, było natomiast zimno.

szlaki_big

Tuż przed 24 widoczność zmalała do ok. 5m, chmury, które napłynęły, przyniosły ze sobą kolejne kryształki lodu, a w dalszej perspektywie – śnieg. O północy natomiast wystrzeliły korki szampana I fajerwerki (tak, komuś chciało się je wnosić), zapaliły się sztuczne ognie, polała się gorąca herbata…..

Zejście było gorsze niż dreptanie na gore, I nie chodzi o zmęczenie gdyż rześkie powietrze skutecznie nas rozbudzało, oblodzenie I chłód dawały się we znaki.

Był to zdecydowanie jeden z najlepszych Sylwestrów jakie spędziłam I z chęcią go powtórzę za rok, tylko może na innej górze 🙂

Ps. Zdjęcia eksperymentalne, praktycznie zero obróbki 😉

_______PRZEWODNIKI___________________________________________________________________

Lecisz na wakacje ? Zaczerpnij informacji z najlepszego źródła:

– Książki i przewodniki od Wydawnictwa Bezdroża (KLIK)

– Książki, przewodniki i mapy z 10% rabatem (przeczytaj o tym jak uzyskać rabat) od Wydawnictwa Geograf (KLIK)

– Książki od Wydawnictwa Bernardinum (KLIK)

_______NOCLEGI_______________________________________________________________________

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 35USD zniżki na rezerwację noclegów w TravelPony

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 80 PLN zniżki na rezerwację noclegów w airbnb