Königshain - wspinaczka, trasy rowerowe, nurkowanie i...

Königshain – wspinaczka, trasy rowerowe, nurkowanie i…

Większość z Was wie, że pochodzę ze Zgorzelca. Do niedawna jednak nie miałam pojęcia o istnieniu tego regionu. Mimo wycieczek rowerowych nie przyszło mi do głowy zapędzanie się w głąb Niemiec…. a było warto, było warto. Za to teraz nadrabiam, za każdym razem gdy jestem u rodziców 🙂

Königshain to miejscowoś oddalona jedynie 17 km od Görlitz, w niej znajduje się zalana wodą, nieczynna już kopalnia granitu. Do okoła regionu znajdziemy szlaki rowerowe, obite ściany idealne na wspinaczkę, miejsce do pływania oraz grilla. Znajdziecie tu także aż 9 zbiorników z teoretycznie krystalicznie czystą wodą….w każdym kolor wody jest inny! W drodze do kamieniołomu, można również zwiedzić muzeum granitu oraz maszyny dawnej kopalni.

Zobacz mapy topo i trasy wspinaczek !!! Raczej trudniejsze drogi… dobrze obite. Są także baldy !

JAK DOJECHAĆ ?

Najlepiej samochodem, gdyż pod ‚górą’ znajduje się spory parking. Można także wsiąść w pociąg do Zgorzelca, wysiąść na stacji Zgorzelec Ujazd (taniej) i pojechać na miejsce rowerem 😉

Jadąc A4 Dresden-Görlitz zjechać w lewo na rozjeździe do Niederseifersdorf w kierunku Reichenbach/Löbau i od razu znowu w lewo do miejscowości Arnsdorf. Przejechać przez Arnsdorf nie zbaczając z głównej drogi, a potem minąć Hilbersdorf. Ok. 8 km dalej leży Königshain.
Z centrum Görlitz wyjechać w kierunku na Klinkum (wyjazd z miasta) i potem do Girbigsdorf. W miejscowości Gibirgsdorf skręcić w lewo i potem w prawo zgodnie z kierunkowskazami do Königshain.

W samej miejscowości jedziemy długo długo dłuuuugo prosto, mijamy po lewej obelisk ze szklanymi mapami okolicy, znowu długo dłuuuugo prosto i w momencie pojawienia się drewnianej deski z napisem „Bäckerei” skręcamy w prawo, jeszcze tylko krótki podjazd i jesteśmy na parkingu. Stamtąd znaki kierują nas pieszo w miejsce kamieniołomu.

Tak było w tą niedzielę…

1 2 3 4 5

_______PRZEWODNIKI___________________________________________________________________

Lecisz na wakacje ? Zaczerpnij informacji z najlepszego źródła:

– Książki i przewodniki od Wydawnictwa Bezdroża (KLIK)

– Książki, przewodniki i mapy z 10% rabatem (przeczytaj o tym jak uzyskać rabat) od Wydawnictwa Geograf (KLIK)

– Książki od Wydawnictwa Bernardinum (KLIK)

_______NOCLEGI_______________________________________________________________________

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 35USD zniżki na rezerwację noclegów w TravelPony

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 92 PLN zniżki na rezerwację noclegów w airbnb