Lot..i co dalej? DARMOWE zwiedzanie, czyli BERGEN w pigułce

Lot..i co dalej? DARMOWE zwiedzanie, czyli BERGEN w pigułce

Kolejne miasto. Tym razem… Bergen !

Wszystkie ‚Miasta w pigułce’ w zakładce -> KLIK

Do Bergen dolecimy korzystając z bezpośrednich połączeń Wizz Air z kilku polskich miast (Gdańsk, Katowice, Szczecin, Warszawa).

Tanie podróżowanie: Rezerwacji należy dokonać na stronie wizzair.com; podróżować jedynie z mniejszym bagażem podręcznym, a płatności dokonać dowolną kartą płatniczą lub środkami znajdującymi się na koncie Wizz (cena obowiązująca dla członków Wizz Discount Club, dla pozostałych podróżnych, cena biletu wzrasta). Przyczytaj o zmianach w Wizz Discount Club. Wprowadzenie numerowanych miejsc w Wizz Air !

Zdjęcie pochodzi z www.wtc2017.no

__BERGEN_____________________________________________________________

Przejazd między lotniskiem, a centrum miasta

  • Najtańszą opcją będzie poruszanie się tramwajem, choc nie należy ona do najłatwiejszych czy najprostszych: „Tani dojazd z lotniska i na lotnisko autobusem 51 ale trzeba przejsc sie 15 min ,najpierw na rondo,100 metrow w prawo i znow w prawo sa znaki na Bergen,po drodze zobaczycie szope z napisami WC a potem kladke nad ulica i hotel thor ,przechodzicie nad ulica i tam jest petla autobusowa bilet do centrum bergen okolo 23-28 nok zależnie od kierowcy (http://www.skyss.no) .” Można pojechać busem nr 56/57 do Birkelandskrysset I zmienić środek transport na linię 50E/51 do Bergen. Część nformacji pochodzi z jednego z internetowych forum na stronie loter.pl.
  • Jeżeli chcecie zajechać do centrum miasta bez kombinacji: „najwygodniej będzie dojechać autobusem obsługiwanym przez Flybussen (www.flybussen.no). Autobusy w dni robocze kursują praktycznie co 15 min, w weekendy trochę rzadziej. Podróż zajmuje ok. 30 min. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 95 Nkr w jedną stronę, 150 Nkr w obie.”

__BERGEN_____________________________________________________________

Bergen-Norway-Tourist-Map

Świetna mapa Norwegii z zaznaczonymi fiordami, wodospadami itp, na pewno przyda się w wędrówce z uwagi na ….warstwice -> KLIK

________________________________________________________

Darmowe zwiedzanie

Dwie największe całkowicie bezpłatne atrakcje Bergen to Bryggen (czyli starówka, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) oraz Fisketorget – targ rybny. Warto przejść się nadbrzeżem gdzie znajdują się pozostałości starych zabudowań portowych – to jedna z najbardziej znanych osad średniowiecznych Norwegii !! Kolejną wartą atrakcją jest wspinaczka na szczyt góry Fløien (320 metrów nad poziomem morza), można na nią także wjechać kolejką linową. Latem warto wykąpać się w pobliskich fiordach, darmowe toalety oraz strzeżone kąpieliska dodatkowo zachęcają do korzystania z tego typu atrakcji.

Jak zaoszczędzić na wstępach do muzeów ? Wystarczy kupić kartę miejską. „Karta miejska Bergen upoważnia do bezpłatnego przejazdu autobusami w granicach miasta, bezpłatnego wstępu do większości muzeów i atrakcji oraz do zniżek przy zakupie biletów na różne imprezy kulturalne i turystyczne.”

Ceny:
24 godzinna: Dorośli NOK 200, Dzieci NOK 75
48 godzinna: Dorośli NOK 260, Dzieci NOK 100
72 godzinna: Dorośli NOK 320, Dzieci NOK 125

Kartę można kupić online -> KLIK

Podczas naszego pobytu w Bergen, musieliśmy wydrukować karty pokładowe na lot, wtedy jeszcze obowiązywały stare zasady, jeżeli znajdziecie się jakimś cudem w podobnej sytuacji – obok dworca kolejowego znajduje się bilbioteka w której można za darmo skorzystać z komputera podłączonego do internet I za niewielką opłatą wydrukować, co trzeba.

_______PRZEWODNIKI___________________________________________________________________

Lecisz na wakacje ? Zaczerpnij informacji z najlepszego źródła:

– Książki i przewodniki od Wydawnictwa Bezdroża (KLIK) – Książki, przewodniki i mapy z 10% rabatem (przeczytaj o tym jak uzyskać rabat) od Wydawnictwa Geograf (KLIK)

– Książki od Wydawnictwa Bernardinum (KLIK)

_______NOCLEGI_______________________________________________________________________

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 35 USD zniżki na rezerwację noclegów w TravelPony

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 74 PLN zniżki na rezerwację noclegów w airbnb