Święto Zakochanych na świecie

Święto Zakochanych na świecie

Każdy z nas został trafiony choć raz strzałą Amora, każdy choć raz był zakochany. Każdy przewijał w głowie romantyczne filmy i marzył o miłości od pierwszego wejrzenia. Każdy także doświadczył miłości najgorszej, tej nieodwzajemnionej. Dzisiaj święto zakochanych !

Nie wszystkie kraje obchodzą jednak Walentynki, niektóre Święto Zakochanych obchodzą w innym terminie.

CHINY

16 sierpnia – w 2006 r. święto Qixi zostało umieszczone na liście narodowego dziedzictwa kultury niematerialnej. Tego dnia, młode kobiety, kładą igłę na lustrze wody, jeśli zatonie – oznacza to, iż panna jest gotowa na wydanie. Jeśli nie – wyobrażacie sobie żeby igła mogła nie zatonąć ??? Tego dnia również wietrzy się garderobę oraz książki….. już widzę te tarasy pełne zwojów pergaminu między spodniami od Harmaniego i białymi, babcinymi, galotami 🙂

Źródło: guim.co.uk

Źródło: guim.co.uk

ROSJA

8 lipca obchodzony jest ‚Dzień rodziny, miłości i wierności’. Nie znajdziecie w tym dniu czerwonych serduszek, bowiem zgodnie z tradycją – prawosławni modlą się w soborach i cerkwiach o wielką i szczerą miłości, zgodę i harmonię w rodzinie. Ten dzień to także często wybierana data zawierania małżeństw !

Źródło: kosciol.pl

Źródło: kosciol.pl

JAPONIA

W Japonii, choć może wydać się to dziwne, tradycję świętowania Dnia Zakochanych, wprowadził … producent czekoladek ! Każdego 14 lutego, Japonki, obdarowują znajomych im mężczyzn czekoladkami „Giri-choko” (czekoladki sympatii: dla kolegów z pracy, szefów). „Honmei-choko” z kolei, to słodycz będąca wyrazem prawdziwego uczucia. Narodowe Stowarzyszenie Przemysłu Cukierniczego wprowadziło żeńską odpowiedź na męskie Walentynki, i już miesiąc później Japończycy, podczas tak zwanego Białego Dnia, obdarowują słodyczami kobiety.

Źródło: wsj.net

Źródło: wsj.net

WŁOCHY

Najbardziej zakochany kraj świata, i to nie w sobie. Co roku, 14 lutego, tłumy szturmują (dosłownie), Veronę, która słynie ze swoich kochanków. Tego dnia, prawa pierś Julii, musi mocno stawiać się oprawcom (kto był w Veronie, zrozumie, kto nie był… zrozumie niebawem gdy opiszę naszą podróż).

Źródło: globalpost.com

Źródło: globalpost.com

NORWEGIA

Norwedzy swoją fantazją prześcigają inne narody – t randka w restauracji, własnoręcznie wykonana kartka z miłosnym wyznaniem oraz pojedyncza czerwona róża. Prawda, że niesamowite ?

40177_norwegia_fiordy

USA

Chyba najbardziej skomercjalizowane święto. Spróbuj nie dać wybrance kwiatów czy czekoladek, a pośle Cię gdzie pieprz rośnie. Między misiami, kartkami, czekoladkami i wszechobecnymi, czerwonymi sercami, tak bardzo brakuje czasu i miejsca na podstawy tego święta – miłość.

Źródło: silive.com

Źródło: silive.com

_______PRZEWODNIKI___________________________________________________________________

Lecisz na wakacje ? Zaczerpnij informacji z najlepszego źródła:

– Książki i przewodniki od Wydawnictwa Bezdroża (KLIK)

– Książki, przewodniki i mapy z 10% rabatem (przeczytaj o tym jak uzyskać rabat) od Wydawnictwa Geograf (KLIK)

– Książki od Wydawnictwa Bernardinum (KLIK)

_______NOCLEGI_______________________________________________________________________

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 35 USD zniżki na rezerwację noclegów w TravelPony

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 94 PLN zniżki na rezerwację noclegów w airbnb