Szklanka

Szklanka

Wychodzodząc z domu zderzyłam się z rzeczywistością. Zderzyłam się z nią lekko, łatwo i całkiem przyjemnie, weszłam w nią bowiem byłam z przytupem, a ona otuliła mnie mroźnym kocem niczym tanio opłacana opiekunka do dziecka.
Zimne powietrze przedostało się przez warstwy ubrań i zadomowiło pod czapką na tyle długo, by ciałem wstrząsnął nieprzyjemny dreszcz; wpełzło do rękawiczki i zaczęło zamrażać opuszki palców; oszroniło sznurówki na butach i sprawiło, że rower zaczął połyskiwać w świetle latarni.
Mimo wszystko, jazda do pracy była przyjemna, mniejsze ciśnienie powietrza w oponach oraz przymrozek sprawiły, że rower jechał tam, gdzie chciałam. Wczoraj komunikacja między mną, a pojazdem pozostawiała wiele do życzenia – ja życzyłam sobie by jechał, rower, mając identyczne życzenie, spełniał pokładane w nim nadzieje. Problemem był obierany przez niego kierunek.
Lubię ten czas gdy nadchodzi zima, lubię śnieg, lubię gdy mróz jest tak wielki, że nie jesteśmy w stanie wymówić zrozumiałych słów, bo nie czujemy mimiki twarzy; lubię gdy młoda wraca do domu z rumianymi polikami; lubię siedzieć w domu przy oknie i patrzeć na spadające z nieba płatki śniegu i lubię gdy śnieg chrzęści (choc nie wiem czy to dobre słowo) pod butami gdy przemierzamy drogę do sklepu.
Ciekawi mnie czy w tym roku Święta będą białe, czy znowu zrobimy aniołki rzucając się na miejsce w którym latem bywała trawa, modląc się by śnieg był na tyle gruby by nie dotrzeć do podstaw psiego funkcjonowania. Ciekawe czy uda się ulepić bałwana. Ciekawe czy porzucamy się śnieżkami. Ciekawe czy dom będzie pachniał choinką lub piernikiem.
Sara zaczęła już swoje przygotowania, skrupulatnie zbiera skórki po mandarynkach i suszy je w swoim pokoju……trzymając w zamkniętym, foliowym worku…
_______PRZEWODNIKI___________________________________________________________________

Lecisz na wakacje ? Zaczerpnij informacji z najlepszego źródła:

– Książki i przewodniki od Wydawnictwa Bezdroża (KLIK)

– Książki, przewodniki i mapy z 10% rabatem (przeczytaj o tym jak uzyskać rabat) od Wydawnictwa Geograf (KLIK)

– Książki od Wydawnictwa Bernardinum (KLIK) _______NOCLEGI_______________________________________________________________________

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 35USD zniżki na rezerwację noclegów w TravelPony

– Skorzystaj z naszego linka, a otrzymasz 79 PLN zniżki na rezerwację noclegów w airbnb