Organizujemy domowe studio

Aktualnie panuje ogromna moda na recenzowanie produktów, nie tylko tych z branży kosmetycznej, ale i innych wszelkiego rodzaju. Autorzy blogów uczą się robić coraz lepsze i bardziej profesjonalne recenzje, do których potrzebują dobrej jakości zdjęć. Fotografia flakonika perfum na parapecie czy łazienkowych płytek nie jest już najmilej widziana. Podobnie jak recenzowanie szamponu do włosów i wylewanie jego konsystencji na naszą dłoń oraz publikowanie nieostrego zdjęcia z kryształową papką. Jak sprawić, by fotografowanie produktów było efektywne, nawet jeśli nie mamy dostępu do specjalistycznego sprzętu i dodatków?

Zdjęcia na aukcję

Każdy co jakiś czas pragnie pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów i po prostu wystawić je na aukcję. To szczytny cel, zwłaszcza, że nie ma co trzymać w domu rzeczy, których po prostu nie potrzebujemy, a są w dobrym stanie. No właśnie, jak pokazać ich dobry stan? Wiadomo, że trzeba dobrze zaprezentować taką rzecz aby przyciągnąć odbiorcę i korzystnie sprzedać daną rzecz? Po pierwsze – dobrze przygotujmy taką rzecz (umyjmy ją, wypierzmy, wyprasujmy, wypolerujmy). Po drugie, pohamuj zapędy artystyczne. Zdjęcie ma być jak najbliższe rzeczywistości. Po trzecie, przygotuj domowe studio.

Domowe studio. Wersja standardowa

To, czego potrzebujesz, to kawałek wolnej przestrzeni w pokoju. Oraz białej ściany i białego stołu. Dodatkowe oświetlenie byłoby mile widziane, jednak pamiętaj, że ma być białe i najlepiej mobilne. Zazwyczaj dwie lampy w zanadrzu „robią robotę”. Dlaczego biały? Ponieważ jest najbardziej uniwersalnym kolorem do robienia fotografii produktów – chodzi ci o wyeksponowanie konkretnego produktu, a nie pokazaniu, że jesteś kreatywnym fotografem łamiącym stereotypy. Rób zdjęcia mając na uwadze cel, dla którego je robisz, nic ponadto. Najważniejsza jest prostota i dokładność wykonania.

Fajny patent: szyba

Ciekawą sztuczką przy robieniu zdjęć jest szyba. Dlaczego? Ponieważ robiąc zdjęcia na czystej szybie lub nalakierowanym stole, nasz produkt da również odbicie, które będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie! Dzięki takiemu sposobowi zdjęcie od razu wygląda na kilka razy bardziej profesjonalne, niż bez. Poprzyglądaj się fotografiom profesjonalnych fotografów, a zobaczysz, że wyróżniają je małe szczegóły.

Tła

Warto zaopatrzyć się w kilka pastelowych kartek bristolu – świetnie nadadzą się na tło i urozmaicą z pozoru nudne zdjęcia. Pamiętajcie, że dojście do perfekcji zawsze wymaga wielu eksperymentów i godzin ćwiczeń!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *